SWASWARA

Ozvěna vnitřního hlasu

- GOKARNA

SwaSwara je vyjádřením léčivé energie, síly dobré nálady a zdraví. Je úvodem do životní fáze, která obnovuje mysl i tělo, vytváří rovnováhu a harmonii v našem nitru. Všechny elementy přírody se spojují do objetí, které oživuje a regeneruje tělo i duši..SwaSwara se nachází v blízkosti mýtického místa Gokarna, na západním pobřeží Indie, v oblasti známé jako "Konkan" na pobřeží státu Karnataka v Jižní Indii. Je situovaná mezi vlnícími se horami a obklopena klidnými kokosovými palmovými háji, s výhledem na mýtickou pláž ve tvaru posvátného symbolu stvoření "Om". SwaSwara je poezie ve skalách, zbarvená vášní barev symbolizujících zem v protiváze čistoty bílé barvy. Vily v SwaSware vás zvou na objevení otevřeného prostoru, plného zeleně, který se schovává za stěnami vašeho příbytku. Nabízející soukromí ale otevírají se obloze a naplňující všechny smysly. Patro určené pro cvičení jógy, nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu a oceán - je přímo rájem pro cvičení jógy. Moderní vybavení poskytuje komfort, i když věříme, že architektura, vzdávající úctu zemi, podnebí a přírodě, vám předvede serenádu zemské jednoduchosti.

contact us

SPIRIT - Lidé a jejich osudy
DR DAYANANDA
STORY - Příběhy   na cestách
CGH EARTH
STYLE - Styl a zážitek
EKOLOGIE, MÍSTNÍ KOMUNITA A KULTURA

SWASWARA

Indie, Karnataka, Gokarna

Ozvěna vnitřního hlasu

PROGRAM: SWA

Relaxace a regenerace duše i těla, tak abyste znovu odpověděli vnitřnímu hlasu SWARA (7 a více denní pobyty).

Foto: CGH Earth

SWASWARA

Indie, Karnataka, Gokarna

Umění cestovat

PROGRAM: PRANA

Specializovaný ajurvédicky program zahrňující ajurvédický způsob života a také léčení (14 a více denní pobyty).

Foto: CGH Earth

SWASWARA

Indie, Karnataka, Gokarna

Umění cestovat

PROGRAM: SWASTHA

Specializovaný detoxikační a očistný program, spojuje přírodně léčení s ajurvédou (14 a více denní pobyty).

Foto: CGH Earth

SWASWARA

Indie, Karnataka, Gokarna

Umění cestovat

PROGRAM: SHANTI - SWASWARA A VANAVASA

Specializovaný program zaměřený na jógu, není jen o koordinaci těla, ale skutečná zkušenost "spojení samých se sebou" (10 a 8 denní pobyty).

Foto: CGH Earth

SWASWARA - JE OZVĚNOU VNITŘNÍHO HLASU


PROGRAM: Swa

Relaxace a regenerace duše i těla, tak abyste znovu odpověděli vnitřnímu hlasu SWARA (7 a více denní pobyty).

PROGRAM: Prana

Specializovaný ajurvédicky program zahrňující ajurvédický způsob života a také léčení (14 a více denní pobyty).

PROGRAM: Swastha

Specializovaný detoxikační a očistný program, spojuje přírodně léčení s ajurvédou (14 a více denní pobyty).

PROGRAM: Shanti - Swaswara a Vanavasa

Specializovaný program zaměřený na jógu, není jen o koordinaci těla, ale skutečná zkušenost "spojení samých se sebou" (10  a 8 denní pobyty).


SWA PROGRAM

POBYT: 7 A VÍCE NOCÍ - Relaxace a regenerace duše i těla, tak abyste znovu odpověděli vnitřnímu hlasu SWARA

Swa" pobyty nabízejí RELAXACI A REGENERACI DUŠE I TĚLA, tak abyste znovu dokázali komunikovat sami ze sebou a odpověděli vnitřnímu hlasu "Swara".

"Swa" je objevováním sebe sama, pomoci kombinace jógy, ajurvédy a holistického přístupu s organickou dietou. Se zapojením umění a hudby, vás zasvětime do tajů meditace a jógy typu – Kriyas, Aasanas, Nidra, Pranayama a doplníme jich relaxačními Abhyanga ajurvédickými masážemi.

"Swa" pobyty začínají 7 denními pobyty a mohou být prodlouženy na 10, 14 a 21 denní programy.

.

DÉLKA POBYTU (noc)

5

7

10

14

21

Celotelová ajurvédska masáž - Abhyanga 

2

3

5

7

8

Relaxační “De stress” ajurvédska masáž (30 min)

1

1

1

3

4

Privátna lekce jógy (30 min/villa)

1

1

3

5

4

Denní lekce jógy a meditace 

5

7

10

14

21

Výlet lodí (45 min)

1

1

1

1

1

CENA PROGRAMU ZAHRNUJE: ubytování, stravování, konzultace, jógu, meditace, ajurvédické terapie. 

 • Dopravu z a na letiště v Goe. 
 • Ubytování v prostorných vilách Konkan s plnou penzí, zahrnující tři hlavní jídla a ajurvédske nápoje
 • Vstupní vyšetření ajurvédickým lékařem a analýzu "Doshas a Prakruti". 
 • Každodenní detailní konzultaci s ajurvédickým lékařem a projednána před každou procedurou
 • Denně skupinové lekce jógy pro středně pokročilé
 • Privátní jóga lekci (ve vile) s osobní konzultací s jóga instruktorem 
 • Detoxikační jóga lekci "Jal Neti“. 
 • Celotělové relaxační ajurvédické Abhyanga masáže, zaměřené na odbourání stresu
 • Krátkou (30 minutovou) ajurvédickú terapii dle výběru - masáž zad a ramen /hlavy a ramen /nohou
 • DENNÍ AKTIVITY PRO VŠECHNY PROGRAMY

PRANA PROGRAM

POBYT: 14 A VÍCE NOCÍ - Specializovaný ajurvédicky program zahrňující ajurvédický způsob života a také léčení (14 a více denní pobyty).

Ajurvéda je stará indická filozofie, se kterou vás SwaSwara seznamy více způsoby - jako prostředek odpočinku a relaxace bez přísné diety, jako způsob života, jak lečiteľskú proceduru na odbourání stresu, hledání způsobu léčení nemocí, když je v takovém případě provázena přísnou dietu předepsanou lékařem .

"Prana" se zaměřuje na tělo prostřednictvím ošetřujícího programu ajurvédy, znovu vyrovnává tři hlavní temperamenty v těle, které doplňuje jógou a meditací, které ji doplňují.

"Prana" je vhodná pro ty, kteří mají zájem odbourat stres a relaxovat ale i pro ty, kteří hledají úlevu od specifických chorob jako jsou artritida, svalové problémy, bolest zad, cirkulace krve, problémy s dýcháním a pod. Ajurvédické procedury v tomto programu zahrnují napríkld Shirodhara, Kizhyz, Dharmu a Abhyanga.

"Prana" je vhodná pro ty, kteří hledají odpočinek a úlevu ale i pro léčení lehkých onemocnění jako je artitídiu, svalových onemocnění, bolestí kostí a zad, potíží s cirkulací a dutinami. Flexibilní program a aktivity, je možné spojit s přísnou nebo mírnou dietu, dle vašich požadavků.

CENA PROGRAMU ZAHRNUJE: ubytování, stravování, konzultace, jógu, meditace, ajurvédické terapie. 

 • Dopravu z a na letiště v Goe. 
 • Ubytování v prostorných vilách Konkan s plnou penzí, zahrnující tři hlavní jídla 
 • Vstupní vyšetření ajurvédickým lékařem a analýzu "Doshas a Prakruti". 
 • Každodenní detailní konzultaci s ajurvédickým lékařem a projednána před každou procedurou
 • Denně skupinové lekce jógy pro středně pokročilé
 • Privátní jóga lekci (ve vile) s osobní konzultací s jóga instruktorem 
 • Personalizovaný program zahrnující 60-80 minutové ajurvédické procedury přesně naordinované lékařem podle stanovené diagnózy doplňující vyrovnávání temperamentů.
 • Lékařem sestaven personalizovaný ajurvédicky stravovací program postavený na vegetariánské stravě a čistících nápojích.
 • Online konzultace s lékařem po návratu z pobytu
 • DENNÍ AKTIVITY PRO VŠECHNY PROGRAMY

SWASTHA PROGRAM

POBYT: 14 A VÍCE NOCÍ - Specializovaný detoxikační a očistný program, spojuje přírodně léčení s ajurvédou (14 a více denní pobyty).

Specializovaný DETOXIKAČNÍ A OČISTNÝ PROGRAM, spojuje přírodně léčení s ajurvédou; odbouráva stres, pomáha při ztráte nadbytečných kilogramů, a působí jako tzv.anti-ageing (omlazující program), zpomali a naladí vaše tělo a pronikne do hloubky vaší prapodstaty.

Při příjezdu do SwaSwari, vám po osobní konzultaci s ajurvédickym lékařem a přírodním léčitelem, bude sestavena individuální dieta, která pomůže vyrovnat Doshas a Prakutri temperamenty (viď.ajurvéda). Dosha je charakterizována poměrem tří temperamentů - bioenergii, které vám rozpozná lékař, změří vám puls a odpovíte na dotazník o vašem životním stylu a typu těla.

Během prvního týdne se naučíte procesy očisty těla a duše prostřednictvím jógy a meditace. Prostřednictvím ajurvédických Abhyanga terapii, ulevíte tělu i duši. Dieta počad prvního týdne je čistě vegetariánská s jedním hlavním jídlem během dne, sestávající hlavně se syrového jídla a džusů. Každý druh den dostanete ajurvédicke terapie.
Druhý týden, 8 den pobytu, začnou pravidelné ajurvédické terapeutické léčení, sestavené pro vás na základě vstupních vyšetření ajurvédickým lékařem a dieta bude sestávat z předepsaných dávek vegetariánských ajurvédických jídel. Je třeba počítat is možností, že vás lékař požádá poměrně radikálně změnit na čas váš způsob stravování a denní rutiny.

DIETA A TERAPIE

Během pobytu podstúpitepre vás na míru připravenou dietu, založenou na ajurvédickej vegetariánské stravě a doplněnou přírodními léčivy a bylinkovými čaji, které pomáhají z těla vzplavovať toxiny. Prvních 7 (při 14 denním pobytu) nebo 10 dní (při 21 denním pobytu) je strava kombinovaná čerstvým ovocem, zeleninovými džusy a syrovou stravou, po uplynutí této doby je přísně vegetariánská.

Během prvního týdne se terapie a dieta soustřeďuje na očištění organismu a vyplavení toxinů, odbourání stresů pomocí jógy a meditace. Ajurvedické terapie jsou zaměřeny na uvolnění svalů těla. Abyste urychlili detox těla, tak podstoupíte dietu založenou na ovocné šťávy (min. 4-5 dnů nebo více podle individuální Nutná). Po ovocném džusový detoxu bude následovat, ovocná dieta a pomalu přejdete na zeleninovou tekutou syrovou stravu.Po půlce pobytu se strava upraví podle na míru připravené ajurvédickej diety. Ajurvedická strava je připravována v páře nebo dušená či vařená, aby se váš trávici systém vrátil do původního stavu a usnadnil se návrat domů. Strava je v druhém týdnu doplněna každodenními ajurvedickými procedurami.

Důležitou součástí vašeho pobytu je večerní podávání "Triphala choora", výživný a očistný nápoj sestávající ze tří ajurvédických bylinek, smíchaných s medem.

PRVNÍ TÝDEN:

 • Terapie založené na přírodním léčitelství a ajurvédické masáže -
 • Tři celotělové relaxační ajurvédické Abhyanga masáže, zaměřené na odbourání stresu
 • Jednu krátkou (30 minutovou) ajurvédickú terapii dle výběru - masáž zad a ramen / hlavy a ramen / nohou
 • Speciálně zaměřené jóga lekce a dýchací techniky např.Uddiana Bandhu a Agnisara KriyaPoslední den prvního týdne - den ticha

POSLEDNÍ TÝDEN:

 • Lékařem sestaven personalizovaný ajurvédicky stravovací program postavený na vegetariánské stravě a čistících nápojích.
 • Personalizovaný program zahrnující 60-80 minutové ajurvédické procedury přesně naordinované lékařem podle stanovené diagnózy doplňující vyrovnávání temperamentů.

CENA PROGRAMU ZAHRNUJE: ubytování, stravování, konzultace, jógu, meditace, ajurvédické terapie. 

 • Dopravu z a na letiště v Goe. 
 • Ubytování v prostorných vilách Konkan s plnou penzí, zahrnující tři hlavní jídla 
 • Vstupní vyšetření ajurvédickým lékařem a analýzu "Doshas a Prakruti". 
 • Každodenní detailní konzultaci s ajurvédickým lékařem a projednána před každou procedurou
 • Denně skupinové lekce jógy pro středně pokročilé
 • Privátní jóga lekci (ve vile) s osobní konzultací s jóga instruktorem 
 • Personalizovaný program zahrnující 60-80 minutové ajurvédické procedury přesně naordinované lékařem podle stanovené diagnózy doplňující vyrovnávání temperamentů.
 • Lékařem sestaven personalizovaný ajurvédicky stravovací program postavený na vegetariánské stravě a čistících nápojích.
 • Online konzultace s lékařem po návratu z pobytu
 • DENNÍ AKTIVITY PRO VŠECHNY PROGRAMY

SHANTI PROGRAM - SWASWARA A VANAVASA

POBYT: 8 A 10 A VÍCE NOCÍ - Specializovaný program zaměřený na jógu, není jen o koordinaci těla, ale skutečná zkušenost "spojení samých se sebou" (10  a 8 denní pobyty).

"Shanti" je specializovaný jóga program pro zkušené lidi praktikující jógu (doporučená doba alespoň jeden rok). Tyto pobyty se zaměřují na prohloubení znalosti o józe, pro ty, kteří již jógu pravidelně praktikují. Zahrnuje proces tzv. "Mauna" tj. den ticha, pro pochopení síly ticha. V rámci programu se striktně dodržují a vegetariánská dieta.

Jóga, praktikována v harmonii s vaší "prakurti" (prapodstata vašeho vnitřního já, která vác činí jedinečným) působí v tandemu s principy ajurvédy. Proto vstupní ajurvédické vyšetření pomůže identifikovat vrozené vlastnosti vašeho těla, které ovlivňují metabolismus. Asana (pózy), které jsou základem jógy, kombinované s techniků dechu (Pranayama), zvuky a vibrace (Mantra) a koncentrací znalostí a mysli (Dharan) vás prostřednictvím jógy dostanou do stavu relaxace a hluboké meditace (Dhyana).

V programu je zahrnuto jen několik ajurvédických procedur na uvolněné těla. V případě zájmu o více ajurvédických procedur a terapii, se informujte předem, aby je bylo možné zařadit do poměrně intenzivního jóga programu.

CENA PROGRAMU ZAHRNUJE: ubytování, stravování, konzultace, jógu, meditace, ajurvédické terapie. 

 • Dopravu z a na letiště v Goe.
 • Ubytování v prostorných vilách Konkan s plnou penzí, zahrnující tři hlavní jídla 
 • Konzultace s učitelem jógy a lékařem 
 • Lékařem sestavený personalizovaný stravovací program postavený na vegetariánské stravě, čistících nápojích a bylinkových čajích.
 • Den očisty a detoxikace "Yogic kryas" - "Laghooshankaprakshalan" (trávící trakt) a "Jal neti" (nos a dutiny).
 • Jedna konzultační lekce jógy a pět soukromých lekcí (45 minut).
 • Pět (60 minut) skupinových lekcí jógy
 • Den vnitřního ticha "Antar Mauna" 
 • "Nada" jóga workshop (45 minut) - umělecká jóga lekce s hudbou
 • Jedna alternatívna masáž - reflexologie nebo akupresura
 • Dvě celotělové ajurvédické masáže
 • DENNÍ AKTIVITY PRO VŠECHNY PROGRAMY

DENNÍ AKTIVITY PRO VŠECHNY PROGRAMY

 • Denní skupinové lekce jógy pro začátečníky i pokročilé
 • Denní speciálně zaměřené skupinové lekce jógy např.karma, nidra,prayama, jóga smíchu, umělecká nebo  mantra jóga.
 • Denně skupinové meditace při východu slunce
 • Denně skupinové večerní meditace - zvukově rezonanční techniky a zpěvy (Chaktra, Tratak, Chanting)
 • Karma jóga, která je založena na myšlence, že každý nezištný akt, provedený s vírou a úctou, pro potřeby většiny je tvůrcem pozitivní karmy (Přispět můžete tak, že pomůžete v organické zahradě, pomůžete při úpravě pláže nebo strávíte čas v kuchyni).
 • Interaktivní kurzy zdravého vaření s šéfkuchařem
 • Interaktivní kurzy umění v uměleckém studiu
 • Procházky přírodou a sledování ptáků, eko-programy doprovázenyodborníky na přírodu.
 • Procházky po pláži a 45 minutová plavba lodí na jednu z dalších pláži (v čas monzunu pouze pokud to počasí dovolí)
 • Návštěva chrámu a městečka Gokarna (Tuk-tuk za příplatek).
 • Návštěva čtvrtečního farmářského trhu (s průvodcem).
 • Večerní kulturní program představující tradiční formy umění a hudebních nástrojů - diskuze, filmy, hudba a pod.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!

Vyplněním tohoto formuláře Vás zařadíme do seznamu odběratelů, kterým budeme pravidelně zasílat novinky.

Jméno
Příjmení
E-Mail
Captcha