HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD

Příbytek Bohů

- Kerala, Calicut

Název Harivihar doslovně znamená "Příbytek bohů". Toto 170 let staré královské sídlo, které bylo pečlivě obnoveno se nachází v přístavním městě Calicut, v jihoindickém státě Kerala. Calicut byl vstupní branou pro známého portugalského cestovatele a objevitele Vasco de Gama, který právě zde 20. května 1498 vstoupil poprvé na území pohádkové Indie. Harivihar je bývalý královský panský dům postavený kolem roku 1850 královskou rodinou Kadathanad, která v té době vládla severní části státu Kérala. Byl postaven v souladu s principy Vasthu, v tradičním Padina jitta stylu (stavba je orientována na západní stranu). Na jihozápadní straně je situován rodinný chrám zasvěcený Bohyni Durga a na severo-západní straně se nachází velký rybník, který byl celoročním zásobárnou vody a využíval se na plavání a koupání. Harivihar nabízí svým hostům jedinečný zážitek z pobytu v prostředí ovlivněném tradicemi místní kultury. Součástí kulturního dědictví je i ajurvéda a jóga - dva velké indické přínosy pro lidstvo. Harivihar je státem certifikovaný ájurvédické resort. Je držitelem certifikátu "Green Leaf" pro ájurvédské procedury a Panchakarma terapii.

contact us

SPIRIT - Lidé a jejich osudy
DR. SRIKUMAR
STORY - Příběhy   na cestách
HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD
STYLE - Styl a zážitek
ABODE OF DIVINE

HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD

INDIA, KERALA, CALICUT

Příbytek Bohů

Co jíme a pijeme hraje důležitou roli pro naše zdraví. Nejde jen o to, co jíme, jde o způsob, jakým jíme, o prostředí, ve kterém jíme, náš vnitřní stav v době požívání jídla a důležitý je dokonce i postoj člověka, který připravuje jídlo.

Foto: Zuzana Zwiebel

HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD

INDIA, KERALA, CALICUT

Abode of divine

Resort Harivihar se zavázal ajurvédě a tím i kuchyně je zde v přímém styku s ajurvédské filozofiou.

Foto: Zuzana Zwiebel

HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD

INDIA, KERALA, CALICUT

Abode of divine

Dôraz se klade na vegetariánskou stravu, nepodávají se vejce, ryby ani jiné maso. Podobně se také nepodávají alkoholické nápoje a nedoporučuje se kouřit.

Foto: Harivihar

HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD

INDIA, KERALA, CALICUT

Abode of divine

Harivihar nabízí kvalitní a pečlivě sestavené menu, které je ovlivněno místní kuchyní, ale i kuchyněmi různých jiných států Indie i západních zemí.

Foto: Zuzana Zwiebel

HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD

INDIA, KERALA, CALICUT

Abode of divine

Hosté mají možnost svobodně komunikovat s naší paní kuchařkou a učit se od ní.

Photo: Zuzana Zwiebel

Harihar - Kuchyně Bohů

Co jíme a pijeme hraje důležitou roli pro naše zdraví. Nejde jen o to, co jíme, jde o způsob, jakým jíme, o prostředí, ve kterém jíme, náš vnitřní stav v době požívání jídla a důležitý je dokonce i postoj člověka, který připravuje jídlo. Podle ajurvédy nesprávné stravovací návyky jsou hlavní příčinou fyzických chorob u lidí.

Neexistuje žádná standardní dieta pro každého, nebo jakákoli minimální denní potřeba. Zájmem je, aby jídlo, které požíváme a způsob, jakým ho požíváme byly v souladu s individuálními potřebami jednotlivce, aby strava byla přizpůsobena sezónní a podle potřeb v různých fázích života jednotlivce. Tvrzení "jsme to, co jíme" má v sobě hodně pravdy ...

Resort Harivihar se zavázal ajurvédě a tím i kuchyně je zde v přímém styku s ajurvédské filozofiou.Dôraz se klade na vegetariánskou stravu, nepodávají se vejce, ryby ani jiné maso. Podobně se také nepodávají alkoholické nápoje a nedoporučuje se kouřit.

Harivihar nabízí kvalitní a pečlivě sestavené menu, které je ovlivněno místní kuchyní, ale i kuchyněmi různých jiných států Indie i západních zemí. Připravená jídla jsou jemně kořeněné a ochucené, ale zároveň jsou chutné, výživné a lehké. Hosté mají možnost svobodně komunikovat s naší paní kuchařkou a učit se od ní.

Kuchyně: Čistě vegetariánská, zdravá strava, jídla jsou připraveny na základě ajurvédské filozofie. Jídlo je mírně kořeněné s menším množstvím oleje a podává se čerstvé každý den. Maso, ryby, vejce, alkohol atd nejsou v nabídce. Naši hosté mohou mít určitá omezení potravin podle rozhodnutí ajurvédského lékaře.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!

Vyplněním tohoto formuláře Vás zařadíme do seznamu odběratelů, kterým budeme pravidelně zasílat novinky.

Jméno
Příjmení
E-Mail
Captcha