SWASWARA

Ozvěna vnitřního hlasu

- GOKARNA

SwaSwara je vyjádřením léčivé energie, síly dobré nálady a zdraví. Je úvodem do životní fáze, která obnovuje mysl i tělo, vytváří rovnováhu a harmonii v našem nitru. Všechny elementy přírody se spojují do objetí, které oživuje a regeneruje tělo i duši..SwaSwara se nachází v blízkosti mýtického místa Gokarna, na západním pobřeží Indie, v oblasti známé jako "Konkan" na pobřeží státu Karnataka v Jižní Indii. Je situovaná mezi vlnícími se horami a obklopena klidnými kokosovými palmovými háji, s výhledem na mýtickou pláž ve tvaru posvátného symbolu stvoření "Om". SwaSwara je poezie ve skalách, zbarvená vášní barev symbolizujících zem v protiváze čistoty bílé barvy. Vily v SwaSware vás zvou na objevení otevřeného prostoru, plného zeleně, který se schovává za stěnami vašeho příbytku. Nabízející soukromí ale otevírají se obloze a naplňující všechny smysly. Patro určené pro cvičení jógy, nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu a oceán - je přímo rájem pro cvičení jógy. Moderní vybavení poskytuje komfort, i když věříme, že architektura, vzdávající úctu zemi, podnebí a přírodě, vám předvede serenádu zemské jednoduchosti.

contact us

SPIRIT - Lidé a jejich osudy
DR DAYANANDA
STORY - Příběhy   na cestách
CGH EARTH
STYLE - Styl a zážitek
EKOLOGIE, MÍSTNÍ KOMUNITA  A KULTURA

SWASWARA

Indie, Karnataka, Gokarna

Ozvěna vnitřního hlasu

Gokarna je posvaté město. Centrum Šavitů (uctívačů Boha Šivy, boha transformace i jógy) po víc než dva tisíce let.

Foto: Zuzana Zwiebel

SWASWARA

Indie, Karnataka, Gokarna

Ozvěna vnitřního hlasu

Gokarna je oblíbená také pro své široké pisčité a civilizací nedotčené pláže: Om Beach, Half Moon Beach a nádherná Paradise Beach.

Foto: Zuzana Zwiebel

SWASWARA

Indie, Karnataka, Gokarna

Ozvěna vnitřního hlasu

V Gokarna Purana, posvátnem textu, stojí že kdokoliv jen navštíví toto svaté místo, tak všechny hříšné činy, kterých se dopustil v tomto a minulých životech budou anulována.

Foto: Unknown

SWASWARA

Indie, Karnataka, Gokarna

Ozvěna vnitřního hlasu

Při krátké procházce uvidíte slavný Šivův chrám Mahabaleshwar Temple na západním konci hlavní ulice, několik dalších chrámů a vodní nádrž pro rituálni koupele, Kotitheertha. Gokarna je také známé centrum výuky Sanskritu.

Foto: Unknown

SWASWARA

Indie, Karnataka, Gokarna

Ozvěna vnitřního hlasu

Gokarna je posvaté město. Centrum Šavitů (uctívačů Boha Šivy, boha transformace i jógy) po víc než dva tisíce let. Znovu se v ní zrodil Rudra (jedno z Šivových jmen) skrz ucho krávy poté, co jeho trest v podsvětí vypršel.

Foto: Zuzana Zwiebel

SWASWARA

India, Karnataka, Gokarna

The inner voice of the self

Gokarna means Cow's Ear. It is believed that Lord Shiva emerged from the ear of a cow (Prithvi, the Mother Earth) here. It is also located at the ear-shaped confluence of two rivers Gangavali and Aghanashini.

Photo: Unknown

GOKARNA - Město, kde Bůh Šiva přes krávy (go) ucho (karna)

Gokarna  je známé poutní místo ve státě Karnataka. Gokarna je posvaté město. Centrum Šavitů (uctívačů Boha Šivy, boha transformace i jógy) po víc než dva tisíce let. Znovu se v ní zrodil Rudra (jedno z Šivových jmen) skrz ucho krávy poté, co jeho trest v podsvětí vypršel. A navíc v ní najdete nejmocnější shivalingam v Indii. Zanesl ho tam Ravana, zlotřilý král Lanky, (dnešní Sri Lanka) z Šivova domova na hoře Kailash v Himalájích. Je považován za tak mocný, že jen pouhý pohled na něj vás očistí od sta hříchů, dokonce i od vraždy bráhmina (nejvyšší kasta, kněží). V Gokarna Purana, posvátnem textu, stojí že kdokoliv jen navštíví toto svaté místo, tak všechny hříšné činy, kterých se dopustil v tomto a minulých zivotech budou anulována.

Při krátké procházce uvidíte slavný Šivův chrám Mahabaleshwar Temple na západním konci hlavní ulice, několik dalších chrámů a vodní nádrž pro rituálni koupele, Kotitheertha. Gokarna je také známé centrum výuky Sanskritu. Gokarna je pokojné městečko s tradičními domy, spoustou zeleně a květů. Středem města vede Car Street, lemována hlavně obchůdky s potřebami pro návštěvníky chrámů, náboženskými suvenýry, ovocem a květy. V době 4denního festivalu Shivarathri zaplaví městečko tisíce poutníků. Gokarna je oblíbená také pro své široké pisčité a civilizací nedotčené pláže.

Gokarna má mírné subtropické klima. Od března do května se teploty pohybují mezi 18°C a 40°C. V zimních měsících (listopad až únor) mezi 14°C a 32°C. V monsunovém období (od června do srpna) jsou časté vydatné deště a bouřky a bývá nebezpečné plavat v moři.


SHIVA MANTRA

ॐ तत्पुरुषाय विद्महे महादेवाय धीमहि तन्नो रुद्रः प्रचोदयात्॥
Om Tatpurushaya Vidmahe Mahadevaya Dhimahi Tanno Rudrah Prachodayat॥

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!

Vyplněním tohoto formuláře Vás zařadíme do seznamu odběratelů, kterým budeme pravidelně zasílat novinky.

Jméno
Příjmení
E-Mail
Captcha