HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD

Příbytek Bohů

- Kerala, Calicut

Název Harivihar doslovně znamená "Příbytek bohů". Toto 170 let staré královské sídlo, které bylo pečlivě obnoveno se nachází v přístavním městě Calicut, v jihoindickém státě Kerala. Calicut byl vstupní branou pro známého portugalského cestovatele a objevitele Vasco de Gama, který právě zde 20. května 1498 vstoupil poprvé na území pohádkové Indie. Harivihar je bývalý královský panský dům postavený kolem roku 1850 královskou rodinou Kadathanad, která v té době vládla severní části státu Kérala. Byl postaven v souladu s principy Vasthu, v tradičním Padina jitta stylu (stavba je orientována na západní stranu). Na jihozápadní straně je situován rodinný chrám zasvěcený Bohyni Durga a na severo-západní straně se nachází velký rybník, který byl celoročním zásobárnou vody a využíval se na plavání a koupání. Harivihar nabízí svým hostům jedinečný zážitek z pobytu v prostředí ovlivněném tradicemi místní kultury. Součástí kulturního dědictví je i ajurvéda a jóga - dva velké indické přínosy pro lidstvo. Harivihar je státem certifikovaný ájurvédické resort. Je držitelem certifikátu "Green Leaf" pro ájurvédské procedury a Panchakarma terapii.

contact us

 
SPIRIT - Lidé a jejich osudy
DR. SRIKUMAR
STORY - Příběhy   na cestách
HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD
STYLE - Styl a zážitek
ABODE OF DIVINE

HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD

INDIA, KERALA, CALICUT

Příbytek Bohů

"I am a doctor of neurology & my wife is doctor of dermatology. We practise western medicine, but we believe in the wisdom of traditional ayurvedic heritage."

DR. SRIKUMAR
Owner & Soul of Harivihar

SPIRIT - Lidé a jejich osudy

DR. SRIKUMAR

Název Harivihar doslovně znamená "Příbytek bohů". Toto 170 let staré královské sídlo, které bylo pečlivě obnoveno se nachází v přístavním městě Calicut, v jihoindickém státě Kerala. Jeho zakladatel a majitel Dr. Srikumar je nám povyprávěl více o této histórii.

Kdy a jak se začal příběh Harivihar Heritage Homestead?

Harivihar jsem poprvé navštívil v roce 2000, když jsem jsem si otevřel neurologickou praxi pro epileptiky ve městě Calicut. Otec mé manželky, který byl potomek místního rodu maharádžů (vládců) mě poslal zkontrolovat demolici jejich starého sídla, na kterém nám nabídl, že si můžeme postavit nový dům. No, když jsem polorospadajíci se sídlo uviděl, obrazně řečeno jsem se do něj zamiloval a namísto stavby nového domu, jsem se rozhodl pro rekonstrukci! V té době jsem ještě neměl žádný nápad a ani prostředky na restaurování. Podařilo se nám přemluvit sestru mé manželky a jejího manžela, abychom společně Harivihar zrestaurovali. Trvalo nám to téměř dva roky. Shrneme-li to, díky myšlence, která nás napadla jako můžeme Harivihar využít, jsme zachránili staré historické sídlo od zničení.

Jakou roli hraje ajurvéda v Harivihar Heritage Homestead?

Ajurvéda je pravděpodobně jeden z největších darů Indie pro lidstvo. Ajurvéda v Kerale je výjimečná díky několika faktorům. Harivihar je ideálním místem pro ájurvédskou léčbu i díky tomu, že je postaven v souladu s vasthu (indické feng-shui a architektonické dědictví). Dům má pozitivní energii a klid, což je ideální pro holistickou léčbu jakou jsou ajurvéda a jóga. I když jsme specialisté v moderní medicíně, máme zdravý respekt pro ajurvédu, se kterou jsme se jako děti setkávali. Právě proto, když jsme začali s naším resortem Harivihar, neměli jsme pochybnosti, že tento dům nabídne největší dar - a tím je ajurvéda. Chceme, aby byl Harivihar centrem, které představí tradiční indické znalosti a kulturu lidem z celého světa.

Vy a vaše manželka Dr. Neetha Srikumar, jste lékaři praktikující západní medicínu. Jak je vaše praxe propojená s ajurvédou?

My jsme konzultanti v neurologii a dermatologii s naší vlastní praxí. Obě tato odvětví se zabývají chronickými onemocněními a některá onemocnění se léčit nedají. Západní medicína může často nabídnout jen omezenou léčbu. Snažíme se skloubit moderní medicínu a ajurvédu pro léčení neurologických nebo jiných ochorenií v Harivihar. Takový přístup považujeme za velmi prospěšný a holistický.


Více o resortu Harivihar a ajurvéde čtete v rozhovoru s Dr.Srikumarem.

Článek: HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD A DR. SRI KUMAR

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!

Vyplněním tohoto formuláře Vás zařadíme do seznamu odběratelů, kterým budeme pravidelně zasílat novinky.

Jméno
Příjmení
E-Mail
Captcha