AJURVÉDSKE STEZKY (5 DNÍ)

Ajurvéda, jóga a meditace

- KERALA

“Kořeny Ajurvédy jsou hluboko zapuštěné do úrodné země Keraly - kolébky ajurvédy, kde se tato tradiční forma medicíny a věda o životě praktikuje více než 5000 let. Země požehnaná Bohy nabízí léčivou sílu přírody - průzračné vody oceánu omývající pobřeží Arabského moře, svěží zeleň backwaters (hustá síť řek ústících do moře), pohoří Ghat ukryté v hmláh, kde se historie mísí s místními mýty - to vše se mísí v kotli tradiční moudrosti. Ajurvéda v je způsob života v Kerale!"

~ Dr.Venugopal V.A.

Ajurvédske stezky jsou určeny, pro každého, kdo hledá odpovědi na otázky, co je ajurvéda a chce se setkat s potomky tradičních ájurvédských rodin, jógistických guru, astrologů a odborníků na indickou filozofii, kulturu a historii. Napříč Keralou se vydáme spolu se Slovenkou Zuzanou Zwiebel, která tento program připravila ve spolupráci s a ájurvédským lékařem Dr.Venugopalem.

contact us

 
SPIRIT - Lidé a jejich osudy
VAIDYANS & GURUS
STORY - Příběhy   na cestách
AJURVÉDSKE STEZKY
STYLE - Styl a zážitek
VĚDA O ŽIVOTĚ

AJURVÉDSKE STEZKY

INDIA, KERALA

Ajurvéda, jóga a meditace

“Kořeny Ajurvédy jsou hluboko zapuštěné do úrodné země Keraly - kolébky ajurvédy, kde se tato tradiční forma medicíny a věda o životě praktikuje více než 5000 let. Ajurvéda v je způsob života v Kerale!"

Dr.Venugopal V.A.

SPIRIT - Lidé a jejich osudy

VAIDYANS & GURUS

Dr.Venugopal je celoživotní ambasadorem Ajurvédy, propagátorem zdravého životního stylu, praktikování jógy, pranického léčení a mnoha dalších tradičních alternativních terapií. Spolupracuje na mnoha aktivitách a spojených s ajurvédou, s medicínského i spirituálního hlediska, zaměřuje se na tradiční způsob života zděděný po předcích a jeho aplikaci v moderním světě. Jeho vizí je rozšíření myšlenek ajurvédy do celého světa. Ájurvédské cesty, jsou určeny pro všechny, kteří hledají odpověď na otázku: "Co je ajurvéda?"

Kořeny Ajurvédy jsou hluboko zapuštěné do úrodné země Keraly - kolébky ajurvédy, kde se tato tradiční forma medicíny a věda o životě praktikuje více než 5000 let. Podle legendy, samotný Bůh Parasurama (jedna z reinkarnací boha Višnu) svěřil tajemství Ajurvédy osmi rodinám z Keraly. Každá z těchto rodin vyvinula svůj vlastní styl léčení, který se dědil z generace na generaci. V současnosti se tato tradice rozšířily po celé Kerale.

Během naší cesty v Kerale se setkáme s potomky tradičních ájurvédické rodin - Vaidya, jógistických guru, astrologů a odborníků na indickou filozofii, kulturu a historii. Pomohou nám zorientovat se v bohaté historii Indie a budou nás provázet různými geografickými částmi Keraly. Země požehnaná Bohy nabízí léčivou sílu přírody - průzračné vody oceánu omývající pobřeží Arabského moře, svěží zeleň backwaters (hustá síť řek ústících do moře), pohoří Ghat ukryté v hmláh, kde se historie mísí s místními mýty - to vše se mísí v kotli tradiční moudrosti.

Ajurvéda, věda o životě, je hluboce zakořeněná v přírodě a Kerala, díky štědrým paprskům slunce, výživné půdě a bohatým deštěm byla zdrojem mnoha druhů léčivých rostlin a bylin. Říká se, že každá kuchyně v Kerale je zároveň i lékárnou využívající bohaté zdroj léčivých rostlin a bylin. A je tu ještě jedno tvrzení, které říká, že zdraví chutná jako štěstí a to je základní esencí Ajurvédy. Požehnaná bomi, se Kerala stala ideálním místem, kde přírodní medicína dosahuje svůj vrcholný potenciál. Ajurvéda v je způsob života v Kerale!

Během návštěvy Keraly, se budeme snažit spojit vašich pět smyslů s pěti elementy vesmíru a přírody: uvidíte krásy této země Bohů, vyslechnete si příběhy o ajurvédě, ucítite vůní léčivých rostlin a bylin, ochutnáte zdravá místní jídla a dotknete se lidské duše. A abyste to všechno mohli zažít naplno, můžete zůstat déle a vyzkoušet tradiční očistu těla Panchakarmu (více možností zde).

SPIRIT - jsou lidé, jejichž potkáte    •    STORY - je program vaší cesty    •    STYLE - je to co dělá vaši cestu výjimečnou

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!

Vyplněním tohoto formuláře Vás zařadíme do seznamu odběratelů, kterým budeme pravidelně zasílat novinky.

Jméno
Příjmení
E-Mail
Captcha