INDIE - ZLATÝ TROJÚHELNÍK

Delhi - Agra - Jaipur

- Delhi, Agra, Jaipur

Oblast Zlatého trojúhelníku je srdcem Indie, ve kterém se setkávají místa z nejstarších eposů Rámájana a Mahábháraty, období velkých dynastií vrcholící během panovnia mughalského vládců, s moderním dynamickým obrazem Indie. Vydáme se po stopách Bohů, kteří na zemi vzali podobu bájných hrdinů, navštívíme paláce a památníky svědčící o monumentální slávě bojů mughalského vládců, ale i jejich romantických skrytých touhách ztělesněných v podobě mramorové perly indické architektury, Taj Mahalu. Po dobu sedmi dní navštívíte sedm památek zapsaných do Seznamu světového dědictví UNESCO - v Delhi uvidíme nejvýš minaret Qutub Minar, Humajúnovú hrobku v rajských zahradách, Červenou pevnost v sousedství největší mešity Jama Masjid - v Agře romantický Taj Mahál a velkolepou Červenou pevností a v Jaipurů monumentální pevnost Amber a staré centrum "Růžového města" postaveného v konstelaci devíti planet!

contact us

 
SPIRIT - Lidé a jejich osudy
ZUZANA ZWIEBEL - SHAKTI TRAILS
STORY - Příběhy   na cestách
ZLATÝ TROJÚHELNÍK INDIE

GOLDEN TRIANGLE

NORTH INDIA - DELHI, AGRA, JAIPUR

History & Myths Trails

"Ve sve práci v oblasti cestovního ruchu a neziskových organizací jsem se vždy snažila najít autentické rysy kultur, které jsou pro danou zemi výjimečné a dělají ji zajímavou pro cestovatele. Ne vždy se dá říci "lepší" nebo "horší", ale většinou to je jen "jiné" a to "jiné" dělá zemi výjimečnou.

Zuzana Zwiebel

SPIRIT - Lidé a jejich osudy

ZUZANA ZWIEBEL - SHAKTI TRAILS

Propojila umění cestovat s vědou o životě a založila Ajurvédske stezky v Indii a na Srí Lance.

Zuzana v 16 letech vyhrála slovenskou středoškolskou geografickou olympiádu, což ji nasměrovalo na cestu objevování a hledání kreativních a udržitelných řešení v cestovním ruchu ale i v mezinárodních projektech.

Od roku 1999, při studiu ekonomie a cestovního ruchu, spolupracovala na několika projektech Evropské Unie a Evropského Centra pro Eko a Agro turistiku (ECEAT). Zaměřila se na samofinancování neziskových činností v cestovním ruchu a souběžně začala spolupracovat s několika cestovními kancelářemi v Čechách a na Slovensku na vytváření nových cestovatelských zážitků.

Po šesti letech strávených v Řecku a po tříletém pobytu na Srí Lance, ji tajemství řecké mytologie a východních kultur motivovali k návratu do školních lavic. V roce 2010 v rámci asijského studií a mezinárodních vztahů, strávila rok na prestižní indické univerzitě a zaměřila se na Geopolitiku a mezinárodní vztahy.

Během studií v Indii se setkala s uznávaným indickým odporníky a autorem několika knih o ajurvédě, doktorem Georgem Easseyem, který založil první ájurvédické kliniky v Čechách a na Slovensku. Zuzana spolu s nim začala spolupracovat na tzv. „Ájurvédických stezkách“, jejichž cílem je propojit indickou tradiční medicínu spolu s cestováním. Zuzaně, Indie natolik učarovala, že se rozhodla po skončení studii vrátit do Indie a představit Indii a Srí Lanku z pohledu, který citlivě respektuje místní kulturu a zároveň spojuje místní komunity s cestovateli.

V roce 2013 založila cestovní kancelář „Shakti Trails“, jejíž filozofií je je „umění cestovat“ a její podstatu tvoří tři anglické slova – Spirit, Story, Style. „Spirit“ to jsou (ne) obyčejní lidé, které potkáváme na silnicích; „Story“ jsou jejich příběhy, které se dozvídáme, ale můžeme je také sdílet; „Style“ nebo styl, není o luxusu, ale o zážitcích, které nám tito lidé pomohou zažít a my je můžeme podpořit naší návštěvou.

Zuzana je vášnivou fotografkou, její fotografie se snaží zachytit prchavé momenty na cestách, které s vámi bude ráda sdílet. Zveme vás na návštěvu Indie a Srí Lanky!

SPIRIT - jsou lidé, jejichž potkáte   •   STORY - je program vaší cesty   •   STYLE - je to co dělá vaši cestu výjimečnou

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!

Vyplněním tohoto formuláře Vás zařadíme do seznamu odběratelů, kterým budeme pravidelně zasílat novinky.

Jméno
Příjmení
E-Mail
Captcha