SWASWARA

Ozvěna vnitřního hlasu

- GOKARNA

SwaSwara je vyjádřením léčivé energie, síly dobré nálady a zdraví. Je úvodem do životní fáze, která obnovuje mysl i tělo, vytváří rovnováhu a harmonii v našem nitru. Všechny elementy přírody se spojují do objetí, které oživuje a regeneruje tělo i duši..SwaSwara se nachází v blízkosti mýtického místa Gokarna, na západním pobřeží Indie, v oblasti známé jako "Konkan" na pobřeží státu Karnataka v Jižní Indii. Je situovaná mezi vlnícími se horami a obklopena klidnými kokosovými palmovými háji, s výhledem na mýtickou pláž ve tvaru posvátného symbolu stvoření "Om". SwaSwara je poezie ve skalách, zbarvená vášní barev symbolizujících zem v protiváze čistoty bílé barvy. Vily v SwaSware vás zvou na objevení otevřeného prostoru, plného zeleně, který se schovává za stěnami vašeho příbytku. Nabízející soukromí ale otevírají se obloze a naplňující všechny smysly. Patro určené pro cvičení jógy, nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu a oceán - je přímo rájem pro cvičení jógy. Moderní vybavení poskytuje komfort, i když věříme, že architektura, vzdávající úctu zemi, podnebí a přírodě, vám předvede serenádu zemské jednoduchosti.

contact us

 
SPIRIT - Lidé a jejich osudy
DR DAYANANDA
STORY - Příběhy   na cestách
CGH EARTH
STYLE - Styl a zážitek
EKOLOGIE, MÍSTNÍ KOMUNITA  A KULTURA

SWASWARA

Indie, Karnataka, Gokarna

Ozvěna vnitřního hlasu

"Ajurvéda funguje na principech prevence. Prevence je vždy lepší, než léčení. Ajurvéda vám řekne jak žít v harmonii s vaším prostředím a přírodou, která vás obklopuje a učí vás jak se přizpůsobit změnám kolem vás a žít zdravý a šťastný život."

Dr. Dayananda
Vedoucí lékař v resortu SwaSwara

SPIRIT - Lidé a jejich osudy

DR DAYANANDA

Dr.Dayananda, vedoucí lékař v resortu SwaSwara, se před sedmi lety oženil s ajurvédskou lékařkou Shobhou a rozhodli se usadit ve svém novém domově v resortu SwaSwara. Pro ně je SwaSwara místem, kde nacházejí rovnováhu mezi prací a způsobem života, ale také rovnováhu ženského a mužského pohledu při léčbě svých pacientů (nebo hostů jako jejich oni nazývají). Zeptali jsme se ho několik otázek:  

Co pro vás osobně znamená SwaSwara?

SwaSwara je místem, kde pracujeme a zároveň žijeme. Voláme ji našim domovem a to dělá ten koncept mnohem zajímavějším. Resort řídíme s otevřenou myslí. Často je to tak, že manažmentu jde jen o to, kolik peněz jsou zaměstnanci schopni vydělat, ale u nás je to o jiném. Manažment nezasahuje do konečných rozhodnutí, které musí učinit jako lékaři. Tato svoboda dovoluje pracovat nezávisle, jakoby jste pracovali pro vlastní kliniku, kde o všem rozhodujete. SwaSwara není nemocnice, ale resort, takže nejsme schopni vyléčit všechno, proto jsme k našim hostům otevření a velmi upřímní. Pokud k nám někdo chce přijít kvůli seriózní ajurvédské léčbě, vždy hosty žádáme, aby přišli se všemi údaji o problémech, kterým čelí. Vyšetření doplňujeme dalšími otázkami, abychom zjistili, kde je problém. Pokud jsme přesvědčeni, že můžeme pomoci, navrhneme nezbytné terapie a vysvětlíme jejich výhody. Pokud si nejsme jisti, pak navrhneme klientům na koho se mají obrátit.

Můžeme SwaSwaru přirovnat k ajurvédské nemocnici?

SwaSwara není navržena 100% jako nemocnice, je to relaxační, lázeňské a očistné místo. Je to mix všeho. Dokocna i ten, kdo se cítí dobře a dokáže se o sebe postarat k nám může přijít a my mu můžeme nabídnout různé programy, z nichž si vybere podle toho, co chce dělat. Například balíček 'Swa' je spíše relaxační balíček, který hosty seznámí s jógou, ajurvédou, naturopatií a filozofií. Takže to není nějak omezeno. Představíme jim a vysvětlíme co je to Prakriti, jak souvisí s jejich léčením a diety a o tom, v čem budou muset pokračovat po návratu domů; vysvětlíme jim pojem Panchakarma, která jim prospěje z dlouhodobého hlediska, během následujících minimálně dvou let. Ale pokud máme hosty, kteří jsou v programu 'Prana', což je exkluzivní ajurvédská balíček, tehdy jsou hostům nabídnuty detailní konzultace, zavedeme jim přísnou vegetariánskou stravu po dobu 14 až 21 nocí. Pokud jejich pobyt je na 14 nocí, soustředíme se na relaxaci a omlazení.


Více o resortu Swaswara a ajurvéde čtete v rozhovoru s Dr.Dayananda

Článek: RESORT SWASWARA A DR.DAYANANDA

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!

Vyplněním tohoto formuláře Vás zařadíme do seznamu odběratelů, kterým budeme pravidelně zasílat novinky.

Jméno
Příjmení
E-Mail
Captcha