HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD

Příbytek Bohů

- Kerala, Calicut

Název Harivihar doslovně znamená "Příbytek bohů". Toto 170 let staré královské sídlo, které bylo pečlivě obnoveno se nachází v přístavním městě Calicut, v jihoindickém státě Kerala. Calicut byl vstupní branou pro známého portugalského cestovatele a objevitele Vasco de Gama, který právě zde 20. května 1498 vstoupil poprvé na území pohádkové Indie. Harivihar je bývalý královský panský dům postavený kolem roku 1850 královskou rodinou Kadathanad, která v té době vládla severní části státu Kérala. Byl postaven v souladu s principy Vasthu, v tradičním Padina jitta stylu (stavba je orientována na západní stranu). Na jihozápadní straně je situován rodinný chrám zasvěcený Bohyni Durga a na severo-západní straně se nachází velký rybník, který byl celoročním zásobárnou vody a využíval se na plavání a koupání. Harivihar nabízí svým hostům jedinečný zážitek z pobytu v prostředí ovlivněném tradicemi místní kultury. Součástí kulturního dědictví je i ajurvéda a jóga - dva velké indické přínosy pro lidstvo. Harivihar je státem certifikovaný ájurvédické resort. Je držitelem certifikátu "Green Leaf" pro ájurvédské procedury a Panchakarma terapii.

contact us

SPIRIT - Lidé a jejich osudy
DR. SRIKUMAR
STORY - Příběhy   na cestách
HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD
STYLE - Styl a zážitek
ABODE OF DIVINE

Já jsem neurológ a moje manželka je dermatoložka, studovali jsme západní medicínu ale přesto věříme v moudrost tradiční ajurvédské filozofie.

DR. SRIKUMAR
Zakladatel a majitel resortu

NECHTE SE INSPIROVAT

Harihar - Příbytek Bohů, je 170 let starý královský palác postavený místním maharadžou v přístavu Calicut, přes který do Indie vstoupil i mořeplavec Vasco da Gama!

Harivihar Heritage Homestead

Název Harivihar doslovně znamená "Příbytek bohů". Toto 170 let staré královské sídlo, které bylo pečlivě obnoveno se nachází v přístavním městě Calicut, v jihoindickém státě Kerala. Calicut byl vstupní branou pro známého portugalského cestovatele a objevitele Vasco de Gama, který právě zde 20. května 1498 vstoupil poprvé na území pohádkové Indie. Harivihar nabízí svým hostům jedinečný zážitek z pobytu v prostředí ovlivněném tradicemi místní kultury. Součástí kulturního dědictví je i ajurvéda a jóga - dva velké indické přínosy pro lidstvo. Harivihar je státem certifikovaný ájurvédické resort. Je držitelem certifikátu "Green Leaf" pro ájurvédské procedury a Panchakarma terapii.

Příbytek Bohů

Harihar je kulturní usedlost a jeden z nejlepších Ajurvédský resortů v indickém státě Kerala se zaměřením na ayurvédském léčbu a jógu. Léčba je nabízena pod záštitou ájurvédského sanatoria Samaj v Shoranur. Usedlost se nachází ve městě Calicut, které je součástí historické provincie Malabar. Harivihar nabízí svým hostům jedinečný pobyt v klidné lokalitě. Historická budova je obklopená zelení, která působí jako balzám na duši.

V Harivihar si můžete vychutnat neocenitelné výhody Ajurvédy - věda o panensky čistém životě,  jak ho předepsala sama matka příroda a byla zdokonalena starověkými Guru. Harivihar je jedinečným díky skutečnosti, že tato usedlost získala prestižní akreditaci Green Leaf, což je nejvyšší vyznamenání od vlády státu Kerala. Když k tomu přidáme ranní kurzy jógy, které vyučuje Guru Gopalji ze školy "Sivananada Yoga", každý den čerstvou lahodnou, ájurvédskou, vegetariánskou, domácí stravu (maso, ryby, vejce, alkohol atd. nejsou v nabídce), příležitostné kulturní akce a jiné formy tradičního keralského umění, výlety na nádherné pláže a na sytě zelené čajovníkové kopce, nacházející se v okolí města Calicut, Harivihar zní jako vysněné místo, které zláká každou dobrodružnou i romantickou duši, toužící po štěstí a klidu. Tato oblast je ideální i pro nadšence fotografie.

Harivihar má pět útulných dvoulůžkových pokojů (oddělená lůžka) a dva jednolůžkové pokoje, čímž se zajistí hostům velmi exkluzivní a soukromá atmosféra. Hostitelem je příjemný manželský pár, lékař Srikumar a lékařka Neetha Srikumar, kteří žijí ve vlastním domě v téže usedlosti a pečlivě dbají na příjemný a klidný pobyt své hosty, aby se cítili v Harivihar jako doma. Vaše tělo i duše budou po návratu domů jako znovuzrozené.


DESTINACE: Indie, Calicut • LETIŠTĚ: Cochin - 4 hod; Calicut 30 min • TYP: Historický ájurvédský resort • POKOJE: 7 • STRAVA: Vegetariánská kuchyně • DĚTI: Na vyžádání • SPA: Ajurvéda • JÓGA: Ráno nebo dle dohody • MEDITACE: Na vyžádání • PLÁŽ: Městská pláž Calicut • BAZÉN: Ne • EKO: Ano


ČLÁNEK: HARIVIHAR HERITAGE HOMESTEAD A DR. SRI KUMAR

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!

Vyplněním tohoto formuláře Vás zařadíme do seznamu odběratelů, kterým budeme pravidelně zasílat novinky.

Jméno
Příjmení
E-Mail
Captcha