DR. VENUGOPAL V.A.

Ajurvédsky Guru

- Kerala, Trissur

Dr.Venugopal je celoživotní ambasadorem Ajurvédy, propagátorem zdravého životního stylu, praktikování jógy, pranického léčení a mnoha dalších tradičních alternativních terapií. Spolupracuje na mnoha aktivitách a spojených s ajurvédou, s medicínského i spirituálního hlediska, zaměřuje se na tradiční způsob života zděděný po předcích a jeho aplikaci v moderním světě. Jeho vizí je rozšíření myšlenek ajurvédy do celého světa. Ájurvédské cesty, jsou určeny pro všechny, kteří hledají odpověď na otázku: "Co je ajurvéda?" a a chce se setkat s potomky tradičních ájurvédické rodin vaidyů, jógistických guru, astrologů a odborníků na indickou filozofii, kulturu a historii. Napříč indickým státem Kerala, kolébkou Ajurvédy, se vydáme spolu se Slovenkou Zuzanou Zwiebel, která tento program připravila ve spolupráci s ájurvédickým lékařem Dr.Venugopalem.

contact us

 
SPIRIT - Lidé a jejich osudy
DR. VENUGOPAL V.A.
STORY - Příběhy   na cestách
AYURVEDA TRAILS
STYLE - Styl a zážitek
AYURVEDA RESORTS

DR. VENUGOPAL V.A.

INDIA, KERALA, THRISSUR

Ayurveda Guru

CO JE AJURVÉDA?

"Co je ajurvéda? Jako je tento tradiční indický medicínský systém spojený s jógou, meditací, zdravou stravou, odpočinkem a moderním životním stylem?" Ajurvédske stezky jsou určeny, pro každého, kdo hledá odpovědi na tyto otázky.

STYLE - Styl a zážitek

AYURVEDA RESORTS

"Co je ajurvéda? Jako je tato prastará věda o životě a tradiční indický medicínský systém spojený s moderním životem - se zdravým a léčením, jógou a meditací, kulturou a mýty, přírodou, astrologií a historií?"

Ajurvédske stezky jsou určeny, pro každého, kdo hledá odpovědi na tyto otázky a chce se setkat s potomky tradičních ájurvédické rodin vaidyů, jógistických guru, astrologů a odborníků na indickou filozofii, kulturu a historii.

Napříč indickým státem Kerala, kolébkou Ajurvédy, se vydáme spolu se Slovenkou Zuzanou Zwiebel, která tento program připravila ve spolupráci s ájurvédickým lékařem Dr.Venugopalem. Tato cesta nechce být ničím jiným než uměleckým vyjádřením zdravého životního stylu čerpajícího moudrost z odkazu starověkých indických léčebných tradici, které harmonizují s tempem dnešní doby. 

Ajurvéda symbolizuje určitý druh evoluce lidského myšlení, způsob jakým dokážeme léčit nejen tělo, rozvíjí mysl ale i odlehčit duši. Je to hledání nejlepší cesty jak dosáhnout stavu harmonie člověka a přírody. Pro každého je ta cesta jiná. Nesnažíme se vědecky definovat Ajurvédu jako medicínský systém a ani podat její kompletní vysvětlení, chceme jen poukázat na množství její aspekty, tak aktuálních v dnešním přetechnizovaném světě, kde chybí přirozená poezie života, radost ze znovu objevování samých sebe a potenciálu, který se v nás skrývá. Ajurvéda je indické tajemství zdraví, krásy a mládí - i vy se otevřete léčivé síle přírody, nechte ji dotknout se vaší duše, promluvit s vaší myslí a vyléčit vaše tělo.


Více o ajurvéde čtete v texte inspirovanem rozhovory s Dr. Georgem Easseyom (1955 - 2013), doktorem orientální medicíny a ajurvédy, zakladatelem první ájurvédické kliniky v Čechách a na Slovensku.

Článek: Ajurvédske stezky - CO JE AJURVÉDA?

.

SPIRIT - jsou lidé, jejichž potkáte    •    STORY - je program vaší cesty    •    STYLE - je to co dělá vaši cestu výjimečnou

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!

Vyplněním tohoto formuláře Vás zařadíme do seznamu odběratelů, kterým budeme pravidelně zasílat novinky.

Jméno
Příjmení
E-Mail
Captcha