SPIRITUÁLNÍ JIŽNÍ INDIE

Bohové, lidé a vesmír

- Tamil Nadu a Kerala

Napříč Jižní Indií, státmi Tamil Nadu a Kerala, kolébkou tradiční medicíny ajurvédy, prastarých mýtů, kultů a védské astrologie se vydáme spolu se Slovenkou Zuzanou Zwiebel, která tyto unikátní cestovatelské trasy připravila ve spolupráci s potomky tradičních ájurvédické rodin - Vaidyů, jógistických gurů, astrologů a odborníků na indickou filozofii, kulturu a historii. Spirituální cesta jižní Indií, inspirovaná védskou astrologií,  vás zavede k najvětším památkam jižní Indie, ale také k prastarým neznámým chrámum Navagraha, zasvěceným devíti planetám, jejichž součástí je i "Knihovna palmových listů", kde prý mě každý z nás napsaný svůj osud. Chtěli byste ho znát?

contact us

 
SPIRIT - Lidé a jejich osudy
DHARMA, SHRUTI A SMRITI
STORY - Příběhy   na cestách
SPIRITUÁLNÍ JIŽNÍ INDIE
STYLE - Styl a zážitek
SPIRITUALITA, AJURVÉDA A ASTROLÓGIE

SPIRITUÁLNÍ JIŽNÍ INDIE

TAMIL NADU A KERALA

Bohové, lidé a vesmír

SPIRITUÁLNÍ JIŽNÍ INDIE
Spirituální cesta jižní Indií vás zavede k majestátními chrámum Tamil Nadu a okouzlí vás přírodními krásami Keraly. Napříč Tamil Nadu a Keralou se vydáme spolu se Slovenkou Zuzanou Zwiebel.

Foto: Zuzana Zwiebel

SPIRITUÁLNÍ JIŽNÍ INDIE

TAMIL NADU A KERALA

Bohové, lidé a vesmír

TAMIL NADU
V Tamil Nadu, vás trasa inspirovaná védskou astrologií, zavede k najvětším památkam jižní Indie, ale také k prastarým neznámým chrámum zasvěceným devíti planetám, jejichž součástí je i "Knihovna palmových listů", kde prý mě každý z nás napsaný svůj osud.

Foto: Zuzana Zwiebel

SPIRITUÁLNÍ JIŽNÍ INDIE

TAMIL NADU A KERALA

Bohové, lidé a vesmír

KERALA
Ajurvédske stezky jsou určeny, pro každého, kdo hledá odpovědi na otázky, co je ajurvéda a chce se setkat s potomky tradičních ájurvédských rodin, jógistických guru, astrologů a odborníků na indickou filozofii, kulturu a historii.

Foto: Ajay Menon

STYLE - Styl a zážitek

SPIRITUALITA, AJURVÉDA A ASTROLÓGIE

Spirituální cesta jižní Indií vás zavede k majestátními chrámum Tamil Nadu a okouzlí vás přírodními krásami Keraly. Napříč Tamil Nadu a Keralou se vydáme spolu se Slovenkou Zuzanou Zwiebel.

V Tamil Nadu, vás trasa inspirovaná védskou astrologií, zavede k najvětším památkam jižní Indie, ale také k prastarým neznámým chrámum zasvěceným devíti planetám, jejichž součástí je i "Knihovna palmových listů", kde prý mě každý z nás napsaný svůj osud. V Kerale je trasa inspirována ajurvédou a naše ajurvédske stezky jsou určeny, pro každého, kdo hledá odpovědi na otázky, co je ajurvéda a chce se setkat s potomky tradičních ájurvédských rodin, jógistických guru, astrologů a odborníků na indickou filozofii, kulturu a historii. 

TAMIL NADU

Cestu napříč jižní Indií začneme v CHENNAI, kde se mísí staré hinduistické kulty mísi s moderním stylem života, a malokdo ví , že tu nachází take jedná z nejvýznamnějších relikvií křesťanství - katedrála a hrobka apoštola Sv.Tomáša. Není se čemu divit, že Madam Blavatská, zakladatelka Theosophickej společnosti, zde položila základy dnešní esoteriky. V MAHABALIPURAM (UNESCO) navštívíme pobřežní chrámy zobrazujíci výjevy z mytologie a eposů Rámájana a Mahábhárata, které jsou považovány za vrchol ranní drávidské architektury a umění. V PONDICHERRY se mísí duchovnost tamilských bráhmanů a šarm francouzské kolonie, která pamatuje slávu bulvárů a kaváren. Uličky jsou postaveny ve středomořském stylu, voní kořením ale i francouzským pečivem a tamilskou kávou kapi. Cestou do města Kumbakonam navštívíme prastarý chrám CHIDAMBARAM, který je zasvěcen tančícímu Bohovi Šivovi, Natarádžovi "Královi tance" a odtud se  jeho vesmírna energie se šíří do celého světa. V okolí města KUMBAKONAM se nacházejí chrámy "NAVAGRAHA", které jsou zasvěcené 9 planetám, podle nichž védský astrologové sestavují horoskopy (informujte se o možnosti sestavení vašeho osobního horoskopu). Během tří dnů se zastavíme v každém chrámu a seznámíme se se symbolikou jednotlivých planet a zaměříme se na meditaci spojenou s filozofií védských textů. Tamil Nadu je indický stát tisíce chrámů a jednou z nejlepších ukázek tamilského stavitelství jsou chrámy v THANJAUR a MADURAI, složitost jejích stavby je srovnávána s egypskými pyramidami. Zde se rozloučíme s majestátními chrámy Tamil Nadu a vydáme se za přírodními krásami Keraly.

KERALA

Horská oblast MUNNAR v pohoří Západních Ghatů, je jednou z nejkrásnějších přírodních rezervací v Indii. Je známá čajovými a kávovými plantážemi, malebnými jezery a chladnou klimatem, jejichž kombinace vytváří vynikající podmínky pro život exotických zvířat a ptactva. Absolvujeme kurz vaření tradičních místních jídel, kary, okořeněný místním kořením a humorem, protože ájurvédické kuchyně se drží starého principu: "Jaké je jídlo, taková je mysl a jaká je mysl takový je život!" a život v oblasti BACKWATERS plyne pomalu, tradice jsou chyceny v rybářských sítích a Bohové se smějí z výšky pohoří Ghatů. Zde se slané moře smísilo s více než 40 sladkovodními řekami a vytvořilo hustou síť kanálů a jezer spojujících labyrint 1500 kilometrů vodních cest. I my se nalodíme na tradiční houseboaty a užijeme si  nádherné obrazy okolní tropické krajiny. Přímo v srdci "kořeněného pobřeží" se nachází úžasná písečná pláž lemovaná kokosovými palmami. National Geographic ji prohlásil za jednu z nejlepších na světě! V rybářské vesnici MARARI dodnes naleznete život připomínající dobu před sto lety. Muži odplouvají každý den na moře za lovem ryb, ženy se starají o rodinu. Panenská pláž, místní tradice a pohostinnost ve vás zanechá ty nejlepší zážitky. FORT COCHIN a MATTANCHERRY je nejlepší místo k rozloučení se s jižní Indií.  Ve městě žije více než 50 různých etnických komunit  a je jen málo míst na světě, kde monzunové větry a vůně koření přivála více lodí za námořním obchodem! 


Více o ajurvéde čtete v texte inspirovanem rozhovory s Dr. Georgem Easseyom (1955 - 2013), doktorem orientální medicíny a ajurvédy, zakladatelem první ájurvédické kliniky v Čechách a na Slovensku.

Článek: Ajurvédske stezky - CO JE AJURVÉDA?

Článek: CHRÁMY NAVAGRAHA (připravujeme)

Článek: PALMOVÁ KNIŽNICE (připravujeme)

Článek: THEOSOPHICAL SOCIETY (připravujeme) 

SPIRIT - jsou lidé, jejichž potkáte    •    STORY - je program vaší cesty    •    STYLE - je to co dělá vaši cestu výjimečnou

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!

Vyplněním tohoto formuláře Vás zařadíme do seznamu odběratelů, kterým budeme pravidelně zasílat novinky.

Jméno
Příjmení
E-Mail
Captcha