AJURVÉDSKE STEZKY (5 DNÍ)

Ajurvéda, jóga a meditace

- KERALA

“Kořeny Ajurvédy jsou hluboko zapuštěné do úrodné země Keraly - kolébky ajurvédy, kde se tato tradiční forma medicíny a věda o životě praktikuje více než 5000 let. Země požehnaná Bohy nabízí léčivou sílu přírody - průzračné vody oceánu omývající pobřeží Arabského moře, svěží zeleň backwaters (hustá síť řek ústících do moře), pohoří Ghat ukryté v hmláh, kde se historie mísí s místními mýty - to vše se mísí v kotli tradiční moudrosti. Ajurvéda v je způsob života v Kerale!"

~ Dr.Venugopal V.A.

Ajurvédske stezky jsou určeny, pro každého, kdo hledá odpovědi na otázky, co je ajurvéda a chce se setkat s potomky tradičních ájurvédských rodin, jógistických guru, astrologů a odborníků na indickou filozofii, kulturu a historii. Napříč Keralou se vydáme spolu se Slovenkou Zuzanou Zwiebel, která tento program připravila ve spolupráci s a ájurvédským lékařem Dr.Venugopalem.

contact us

 
SPIRIT - Lidé a jejich osudy
VAIDYANS & GURUS
STORY - Příběhy   na cestách
AJURVÉDSKE STEZKY
STYLE - Styl a zážitek
VĚDA O ŽIVOTĚ

AJURVÉDSKE STEZKY

INDIA, KERALA

Ajurvéda - věda o životě

“Kořeny Ajurvédy jsou hluboko zapuštěné do úrodné země Keraly - kolébky ajurvédy, kde se tato tradiční forma medicíny a věda o životě praktikuje více než 5000 let. Ajurvéda v je způsob života v Kerale!"

Dr.Venugopal V.A.

AJURVÉDSKE STEZKY

INDIA, KERALA

Ajurvéda - věda o životě

CO JE AJURVÉDA?

"Co je ajurvéda? Jako je tento tradiční indický medicínský systém spojený s jógou, meditací, zdravou stravou, odpočinkem a moderním životním stylem?" Ajurvédske stezky jsou určeny, pro každého, kdo hledá odpovědi na tyto otázky.

AJURVÉDSKE STEZKY

INDIA, KERALA

Ajurvéda - věda o životě

AJURVÉDA A LÉČENÍ

"Nejlepší cestou jako někoho vyléčit je vzkřísit pocit štěstí v jeho srdci. Neexistuje žádný lék pro nešťastnou a unavenou mysl. Ajurvéda nás učí hluboké pravdě - být dobrým člověkem."

AJURVÉDSKE STEZKY

INDIA, KERALA

Ajurvéda - věda o životě

AJURVÉDA A MEDITACE

"Říká se, že každé slovo je mantra a každá bylinka je medicína, jen jak je používat, to je ta správná otázka." Ajurvéda není náboženství, je to dharma, nejvýš moudrost, zaznamenaná v posvátných indických textech vědách.

AJURVÉDSKE STEZKY

INDIA, KERALA

Ajurvéda - věda o životě

AJURVÉDA A JÓGA

"Život je jako jóga. Prvním krokem porozumět mu, je naučit se klidně sedieťa a pozorovat." V sanskrtu se dá slovo jóga přeložit jako spojení. Jóga nás učí, že všechny aspekty života jsou propojeny - individuální já s univerzálním bytím.

AJURVÉDSKE STEZKY

INDIA, KERALA

Ajurvéda - věda o životě

AJURVÉDA A PŘÍRODA

"Vnitřní vyrovnanost a vnější harmonie s prostředím a zákony přírody, to je ajurvéda. Pobyt v přírodě léčí." Ajurvéda je postavena na harmonii naší bioenergie, využívaje vnější i vnitřní léčebné procedury, očistné diety a psychologické terapie.

AJURVÉDSKE STEZKY

INDIA, KERALA

Ajurvéda - věda o životě

AJURVÉDA A JÍDLO

"Rabindranath Tagore ve své básni přirovnává člověka k bambusové flétně. Když se podíváte dovnitř flétny, tak neuvidíte nic jen prázdnotu. Ale hudebník, který je naší životní energií - prana, dokáže vyloudit nádhernou hudbu z prázdnoty. Prana je naše melodie života."

AJURVÉDSKE STEZKY

INDIA, KERALA

Ajurvéda - věda o životě

AJURVÉDA A SPIRITUALITA

"Rodíme se v prostoru a čase vzpomínek a tam se také vracíme. Naše šťastné myšlenky zůstávají na zemi jako otisky v její paměti. Když se opět vrátíme zpět na zem - přicházíme se setkat sami ze sebou."

AJURVÉDSKE STEZKY

INDIA, KERALA

Ajurvéda - věda o životě

AJURVÉDA A HISTORIE

"Co není součástí tohoto příběhu, to se dá najít iv jiných příbězích. Co však není v tomtu příběhu, nenajdete jinde." Naše cesty jsou inspirovány eposmi Mahabharata a Ramajana, které považujeme za nejstarší cestopisy napříč indickým kontinentem.

STYLE - Styl a zážitek

VĚDA O ŽIVOTĚ

"Co je ajurvéda? Jako je tato prastará věda o životě a tradiční indický medicínský systém spojený s moderním životem - se zdravým a léčením, jógou a meditací, kulturou a mýty, přírodou, astrologií a historií?"

Ajurvédske stezky jsou určeny, pro každého, kdo hledá odpovědi na tyto otázky a chce se setkat s potomky tradičních ájurvédické rodin vaidyů, jógistických guru, astrologů a odborníků na indickou filozofii, kulturu a historii.

Napříč indickým státem Kerala, kolébkou Ajurvédy, se vydáme spolu se Slovenkou Zuzanou Zwiebel, která tento program připravila ve spolupráci s ájurvédickým lékařem Dr.Venugopalem. Tato cesta nechce být ničím jiným než uměleckým vyjádřením zdravého životního stylu čerpajícího moudrost z odkazu starověkých indických léčebných tradici, které harmonizují s tempem dnešní doby. 

Ajurvéda symbolizuje určitý druh evoluce lidského myšlení, způsob jakým dokážeme léčit nejen tělo, rozvíjí mysl ale i odlehčit duši. Je to hledání nejlepší cesty jak dosáhnout stavu harmonie člověka a přírody. Pro každého je ta cesta jiná. Nesnažíme se vědecky definovat Ajurvédu jako medicínský systém a ani podat její kompletní vysvětlení, chceme jen poukázat na množství její aspekty, tak aktuálních v dnešním přetechnizovaném světě, kde chybí přirozená poezie života, radost ze znovu objevování samých sebe a potenciálu, který se v nás skrývá. Ajurvéda je indické tajemství zdraví, krásy a mládí - i vy se otevřete léčivé síle přírody, nechte ji dotknout se vaší duše, promluvit s vaší myslí a vyléčit vaše tělo.


Více o ajurvéde čtete v texte inspirovanem rozhovory s Dr. Georgem Easseyom (1955 - 2013), doktorem orientální medicíny a ajurvédy, zakladatelem první ájurvédické kliniky v Čechách a na Slovensku.

Článek: Ajurvédske stezky - CO JE AJURVÉDA? 

SPIRIT - jsou lidé, jejichž potkáte    •    STORY - je program vaší cesty    •    STYLE - je to co dělá vaši cestu výjimečnou

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!

Vyplněním tohoto formuláře Vás zařadíme do seznamu odběratelů, kterým budeme pravidelně zasílat novinky.

Jméno
Příjmení
E-Mail
Captcha