INDIE - ZLATÝ TROJÚHELNÍK

Delhi - Agra - Jaipur

- Delhi, Agra, Jaipur

Oblast Zlatého trojúhelníku je srdcem Indie, ve kterém se setkávají místa z nejstarších eposů Rámájana a Mahábháraty, období velkých dynastií vrcholící během panovnia mughalského vládců, s moderním dynamickým obrazem Indie. Vydáme se po stopách Bohů, kteří na zemi vzali podobu bájných hrdinů, navštívíme paláce a památníky svědčící o monumentální slávě bojů mughalského vládců, ale i jejich romantických skrytých touhách ztělesněných v podobě mramorové perly indické architektury, Taj Mahalu. Po dobu sedmi dní navštívíte sedm památek zapsaných do Seznamu světového dědictví UNESCO - v Delhi uvidíme nejvýš minaret Qutub Minar, Humajúnovú hrobku v rajských zahradách, Červenou pevnost v sousedství největší mešity Jama Masjid - v Agře romantický Taj Mahál a velkolepou Červenou pevností a v Jaipurů monumentální pevnost Amber a staré centrum "Růžového města" postaveného v konstelaci devíti planet!

contact us

 
SPIRIT - Lidé a jejich osudy
ZUZANA ZWIEBEL - SHAKTI TRAILS
STORY - Příběhy   na cestách
ZLATÝ TROJÚHELNÍK INDIE

GOLDEN TRIANGLE

NORTH INDIA - DELHI, AGRA, JAIPUR

History & Myths Trails

"Busy street life, tranquil temples, cultural shock and 7 UNESCO Sites in 7 days await those who take the classic introduction to this vast and varied country!"

PREPARE YOUR SENSES!

Photo: Zuzana Zwiebel - Streets of Delhi

GOLDEN TRIANGLE

NORTH INDIA - DELHI, AGRA, JAIPUR

History & Myths Trails

India's Golden Triangle comprises the three most visited cities in the country Delhi, Agra and Jaipur. On the map, these form a roughly equilateral triangle, some 200-250 km along each side. This triangle has been dubbed 'golden' for the extraordinary wealth of cultural and historical splendor on offer.

Photo: Zuzana Zwiebel - Delhi

GOLDEN TRIANGLE

NORTH INDIA - DELHI, AGRA, JAIPUR

History & Myths Trails

The Ramayana is undoubtedly the most popular and timeless Indian epic read and loved by all. The Ramayana describes a love story between Rama, an ancient King, and Sita, who is captured by Ravan, the King of Sri Lanka.

Photo: Zuzana Zwiebel - Rama, Sita, Lakshman

GOLDEN TRIANGLE

NORTH INDIA - DELHI, AGRA, JAIPUR

History & Myths Trails

Mahabharata means Great India. The story is based on the great war which took place between the Kaurava and the Pandava on Kurukshetra fields. The Mahabharata is the longest known epic poem and has been described as "the longest poem ever written".

Photo: Zuzana Zwiebel - Kurukshetra

GOLDEN TRIANGLE

NORTH INDIA - DELHI, AGRA, JAIPUR

History & Myths Trails

Qutub Minar, symbol which marks the beginning of the Muslim rule in India, built in 1193 by Qutab-ud-din Aibak immediately after the defeat of Delhi’s last Hindu kingdom.

Photo: Zuzana Zwiebel - Delhi, Qutub Minar

GOLDEN TRIANGLE

NORTH INDIA - DELHI, AGRA, JAIPUR

History & Myths Trails

In 1526, northern India, being then under mainly Muslim rulers, fell to the superior mobility and firepower of the Mughals. A major Mughal contribution to the Indian subcontinent was their unique architecture including the Taj Mahal, known as the finer examples of Mughal architecture.

Photo: Zuzana Zwiebel - Agra, Taj Mahal

GOLDEN TRIANGLE

NORTH INDIA - DELHI, AGRA, JAIPUR

History & Myths Trails

The Mughal artistic tradition was eclectic, borrowing from the European Renaissance as well as from Persian and Indian sources. The classical music performed in the Mughal courts survives today in the form known as Dhrupad.

Photo: Zuzana Zwiebel - Jaipur, Amber Fort

GOLDEN TRIANGLE

NORTH INDIA - DELHI, AGRA, JAIPUR

History & Myths Trails

Delhi's chief sight is its street life! The fast living habits of Delhi's people has motivated the growth of street food outlets. As India's national capital and centuries old Mughal capital, Delhi influenced the food habits of its residents and is where Mughlai cuisine originated.

Photo: Zuzana Zwiebel - Tastes of Delhi

GOLDEN TRIANGLE

NORTH INDIA - DELHI, AGRA, JAIPUR

History & Myths Trails

The people of Delhi are referred to as Delhiites. The population of Delhi is 16 millions. Hinduism is predominant religious faith, with approximately 82.7% of Delhi's population, followed by Islam (10%), Sikhism (5%), Jainism (1.1%), and others (1%).

Photo: Zuzana Zwiebel - Delhi & Delhiites

STYLE - Styl a zážitek

PESTROBAREVNÉ DELHI, TAJ MAHAL V AGŘE A ŘŮŽOVÝ JAIPUR

Klasický Zlatý Trojúhelník (Delhi, Agra, Jaipur) je doprovázen, Zuzanou Zwiebel, zakladatelkou Shakti trails.

"Mnoho lidí si myslí, že pokud viděli oblast Zlatého Trojúhelníku, tak viděli Indii. To není pravda, Indie nabízí mnohem víc! Ale musíme říci, že klasická trasa Zlatého Trojúhelníku je dobrým představením Indie. Pokud jste ještě nenavštívili Indický poloostrov, tak začněte zde!

Tento trojúhelník měst, Delhi, Agra a Jaipur, byl označen zlatým’, pro své neobyčejné bohatství kulturní a historické hodnoty v každém z těchto míst. Po dobu sedmi dní navštívíte sezení památek zařazených do světového kulturního dědictví UNESCO, ukážeme vám 'sedmé nebe' požehnaného života indických panovníků, ale to co si vás podmaní bude pestrobarevný život na ulicích těchto míst!

Rušné, pestrobarevné bazary starého Delhi, centra mughalských vládců, v kontrastu s Brity vybudovaným Novým Delhi a jeho butiky a kavárnami na Connaught Place. Agra, kdysi srdce Mughalské říše, ozdobené krásou Taj Mahal, který se zrcadlí ve vodách posvátné řeky Jamuny. Jaipur, růžové hlavní město pouštního státu Rajasthan, je domovem nejkrásnějších paláců a bazarů v Indii, monumentální pevnosti Amber, ale také městem, kde National Geographic Channel natáčel dokument o 'opičích zlodejech' v chrámu Galta!

Jako zakladatelka, ředitelka a také jako průvodce, věřím, že role průvodce je klíčovou při zprostředkování zážitku ve smyslu filozofie 'umění cestovat'. Ve sve práci v oblasti cestovního ruchu a neziskových organizací jsem se vždy snažila najít autentické rysy kultur, které jsou pro danou zemi výjimečné a dělají ji zajímavou pro cestovatele. Uvědomila jsem si, že ne vždy se dá říci "lepší" nebo "horší", ale většinou to je jen "jiné" a to "jiné" dělá zemi výjimečnou. Stylové zážitky dodávají autenticitu vaším cestám, jsou skutečné a jiné, z nich se skládají vzpomínky!"

SPIRIT - jsou lidé, jejichž potkáte    •    STORY - je program vaší cesty    •    STYLE - je to co dělá vaši cestu výjimečnou

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!

Vyplněním tohoto formuláře Vás zařadíme do seznamu odběratelů, kterým budeme pravidelně zasílat novinky.

Jméno
Příjmení
E-Mail
Captcha